Jesteś tutaj

Legnickie Pole - III MZŁK "Powrót Czyngis Chana"

Podczas gdy na Węgrzech reprezentacja Polski mierzyła się z legendarną szkoła łucznictwa konnego, Lajosa Kassaia, pozostali w kraju łucznicy konni próbowali swoich sił na III Międzynarodowych Zawodach Łucznictwa Konnego w Polu Legnickim (k. Wrocławia) "Powrót Czyngis Chana". Do tych zmagań wyjątkowo silną drużynę wystawił jeden z ośrodków treningowych PSŁK - Stajnia Kawalkada - mającego swoją siedzibę pod Poznaniem. Oprócz tego mieliśmy zaszczyt gościć zawodników z różnych zakątków Polski - Krakowa, Warszawy, Białegostoku - ale również z zagranicy - Niemiec i Japonii. 

Podczas zawodów rozegrano 2 konkurencję łuczniczo konne - węgierską Lajossa Kassai i koreańską - oraz 1 konkurencję łucznictwa pieszego - Bitwa Łuczników - rozgrywanej na terenie ośrodka „Rancho 13” w Raczkowie należącego do pana Krzysztofa Strynkowskiego.

Po zażartej walce, toczącej się w niebywałym wręcz upale, osiągającym 30 stopni w cieniu, wyniki przedstawiają się następująco:

Konkurencja Koreańska
1m-ce Johannes Hofmeister (GER) na koniu Kuba - 91 pkt.
2 m-ce Szczepan Łakomy (POL) na koniu Laguna - 78 pkt.
3 m-ce Jagoda Tomaszewska (POL) na koniu Bruno - 71 pkt.
 
Konkurencja Węgierska Lajosa Kassai
1m-ce Szczepan Łakomy (POL) na koniu Laguna- 108 pkt.
2m-ce Elżbieta Wojtulewicz (POL) na koniu Selwina - 86 pkt.
3m-ce Johannes Hofmeister (GER) na koniu Kuba - 84 pkt.
 
Klasyfikacja Generalna:
1m-ce Szczepan Łakomy i koń Laguna- 186 pkt.
2m-ce Johannes Hofmeister i koń Kuba- 175 pkt.
3m-ce Michał Tomaszewski i koń Tajfun - 148 pkt.

Nagroda za najlepszy debiut na zawodach łucznictwa konnego, powędrowała do Grzegorza Rychlika startującego na koniu Boston, zaś tytuł najszybszego przejazdu tych zawodów przypadł Filipowi Łakomemu, startującego na koniu Euforia. Wszystkim zawodnikom, wolontariuszom, organizatorom serdecznie dziękujemy za wspólne zawody i zapraszamy za rok.

(Jacek Dudek, na koniu Laguna, fot. Rafał Plezia)
Archiwum wydarzenia:

Theme based by Daneland