Jesteś tutaj

Orsza - MZŁK w Warszawie

(Magdalena Fabisiak na własnym koniu Jacek, fot. Damian Szczepański)

Mimo niesprzyjającej pogody – na przemian Matka Natura starała się nas utopić i ugotować – I Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego w praku im. E. Szymańskiego w Warszawie odbyły się jak planowano. Po niewielkich modyfikacjach Toru Węgierskiego (żartobliwie nazywanego miniwęgierskim) wymuszonych przez ukształtowanie terenu (za strzałochwyt służyłby dzieci z pobliskiego placu zabaw, w związku z czym tarcze przebywające zazwyczaj na podwyższeniu, sprowadzone zostały do parteru), 20 zawodników z 4 krajów (Polski, Ukrainy, Iranu i Turcji) stanęło do walki o miejsce na podium. Jak można było przewidzieć – Konkurencję Koreańska wygrał Michał Piasek na koniu Jacek, wyprzedzając tym samym o 13 pkt. drugiego na podium Michała Tomaszewskiego i Bojowego Kucyka Balbinę. Na trzecim zaś miejscu, ku ogólnej radości stanął Ali Ghoorchian – zawodnik z Iranu, Mistrz Świata w Łucznictwie Konnym z 2012 roku.

Wynik Konkurencji (mini)Węgierskej dostarczył nam niejakich emocji – zawodnik z Turcji Alperen Alkan ciasno deptał po piętach faworytowi tych zawodów Michałowi Piaskowi. Dopiero jeden bezpunktowy przejazd młodego Turka przeważył o zwycięstwie Polaka. W efekcie na podium stanęli – 1 m-ce Michal Piasek, 2 m-ce. Szczepan Łakomy i tuż za nim na 3 m-sc Alperen Alkan.

Dziękujemy zawodnikom i organizatorom za ten owocny weekend. Mamy nadzieję, że nie są to ostatnie zawody odbywające się w Stolicy.

Wyniki MZŁK w Warszawie

Archiwum wydarzenia:
(Jedną z przewidzianych atrakcji zawodów było zwiedzanie autentycznej jurty mongolskiej. By ta atrakcja mogła dojść do skutku kilku autentycznych Polaków, Turków i Irańczyk musieli wpierw ją rozstawić)

Theme based by Daneland