Jesteś tutaj

EOCHA 2013


W tegorocznych VI Otwartych Mistrzostwach Europy - EOCHA, które odbyły się w tureckim Usak w dniach 25 - 27.10.2013 wzięło udział aż sześciu reprezentantów Polski – Wojtek Osiecki, Michał Piasek, Anna Sokólska, Bartosz Ligocki, Gabriela Osiecka i Radosław Kożuch. Wydarzenie to zgromadziło rekordową liczbę 44 zawodników z 16 państw.
Pod względem sportowym impreza ta była bardzo udana. Polacy wywalczyli 4 medale: Michał Piasek złoty w konkurencji węgierskiej, Wojtek Osiecki dwa srebrne w konkurencjach koreańskiej i polskiej oraz Bartosz Ligocki brązowy w konkurencji polskiej. Aż czterech Polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej – na drugim miejscu z tytułem vicemistrza Europy uplasował się Wojtek Osiecki, czwarty był Michał Piasek, ósmy Radosław Kożuch i dziewiąty Bartosz Ligocki. Mistrzem Europy został Węgier Matyas Ruszak. W klasyfikacji narodowej, tworzonej na podstawie wyników ze wszystkich dotychczasowych edycji Mistrzostw Europy, Polska znajduje się na drugim miejscu.
Jak zwykle nadzwyczaj gościnni Turcy, przygotowali atrakcje, m.in. wizytę w łaźni tureckiej oraz tradycyjne występy artystyczne. Miejsce, w którym odbywały się zawody, było położone bardzo malowniczo, w pobliżu miejskiego parku, na zboczu góry. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić uczestnikom jak najlepsze konie, a licznie zgromadzonej publiczności dostarczyć wielu wrażeń i emocji. Międzynarodowa ekipa łuczników konnych stworzyła wspaniałą atmosferę wspólnego spotkania i przyjaznej rywalizacji.
 

Theme based by Daneland