II Puchar Wielkopolski "Strzała w Koronie" | POLSKIE STOWARZYSZENIE ŁUCZNICTWA KONNEGO

Jesteś tutaj

II Puchar Wielkopolski "Strzała w Koronie"

 

 

 

 

W weekend 25 – 26 lipca  tego roku na terenie Ośrodka Jeździeckiego Kawalkada w Rakowni koło Murowanej Gośliny odbyły się II Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego „II Puchar Wielkopolski – Strzała w Koronie”.

 

 

 

 

Do Rakowni przyjechało 19 zawodników, dotarli oni m.in. z Warszawy, Krakowa oraz Wrocławia. Wszyscy zawodnicy startowali na koniach ze Stajni Kawalkada.

Zawody oficjalnie otworzył burmistrz gminy Murowana Goślina Pan Dariusz Urbański, a gmina objęła patronatem to wydarzenie. Całą imprezę sponsorowały również firma Hilding Anders Polska Sp. z.o.o i Agencja Eventowa Kawalkada. Zawody zostały zorganizowane  przez Stajnię Kawalkada, grupę łuczniczą Kawalkada Horseback Archery, a także przez Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego.

Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 25 lipca, odbyły się dwie konkurencje: Tor Koreański i Tor Polski.

W niedzielę, 26 lipca, zorganizowano Konkurencję Węgierską.

Wyścig o miejsce na podium we wszystkich trzech konkurencjach, rozgrywał się tak naprawdę między dwoma zawodnikami – Wojtkiem Osieckim i Michałem Piaskiem. Ostatecznie swój sukces mógł świętować Wojtek Osiecki, startujący na koniu Buffy (własność stajni Kawalkada).Wojtek zajął dwa drugie miejsca w Konkurencji Koreańskiej (118 pkt.) i w Konkurencji Węgierskiej (140 pkt.) oraz trzecie miejsce na Torze Polskim (57,50 pkt.). Tym samym zdobył 315,5 pkt. i był pierwszy w klasyfikacji generalnej tych zawodów.

Również Michał Piasek, miał powody do radości. Michał na koniu Tajfun (koń ze stajni Kawalkada) zajął drugie miejsce na Torze Koreańskim (109 pkt.) i drugie na Torze Węgierskim (118 pkt.) pierwsze miejsce na torze polskim (70 pkt) z łączną ilością 297 punktów objął w posiadanie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tych zawodów.

Pomimo pogody, która wcale nie ułatwiała startów, zawody dostarczyły wszystkim dużo radości, i pozytywnych emocji. Początki bywają trudne, a mimo to II Zawody Łucznictwa Konnego „II Puchar Wielkopolski – Strzała w Koronie” były imprezą wielce udaną.

 

Pełne wyniki z zawodów (kliknij na wybraną pozycję):

Na podium stanęli:

Klasyfikacja Generalna
miejsce zawodnik koń punkty
1 Wojtek Osiecki Buffy 315,5
2 Michał Piasek Tajfun 297
3 Gabriela Osiecka Boston / Laguna 231

 

Tor Polski
miejsce zawodnik koń punkty
1 Michał Piasek Tajfun 70
2 Radosław Kożuch Tajfun 62,5
3 Wojtek Osiecki Buffy 57,5

 

Konkurencja Koreańska
miejsce zawodnik koń punkty
1 Wojtek Osiecki Buffy 118
2 Michał Piasek Tajfun 109
3 Paweł Kępczyński Selwina 93
 
Konkurencja Węgierska
miejsce zawodnik koń punkty
1 Wojtek Osiecki Buffy 140
2 Michał Piasek Tajfun 118
3 Dominika Deja Kordiał 98

    Archiwum wydarzenia:

     

    Theme based by Daneland